Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie

Pluszaki dla naszych Małych Pacjentów

Pluszaki dla pogotowia pomogą małym pacjentom przetrwać trudne chwile.

            Pani Kamila Bargieł oraz Natalia Krukierek w Gabinecie Fizjo-Sensoryczne Natalia Krukierek zorganizowały zbiórkę pluszaków / maskotek, które zostały przekazane do Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Trafią one do ambulansów jeżdżących w Powiecie Krośnieńskim, Jasielskim, Strzyżowskim i Ropczycko-Sędziszowskim i będą towarzyszyły małym pacjentom w drodze do szpitala, domu, umilając ten stresujący czas.

Pluszaki przekazane dzieciom w odpowiednim momencie i we właściwy sposób z pewnością pomogą ukoić psychiczny ból. Umożliwią nawiązanie kontaktu z maluchem będącym w szoku, dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie niezbędnych zabiegów medycznych będzie łatwiejsze. Oczywiście każde dziecko zabierze swojego pluszaka do domu.

Panie podkreślają, że zorganizowana akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zrozumieniem. Zaznaczają, że zabawki nie tylko sprawiają dzieciom dużo radości i bawią, ale mają także terapeutyczną moc, pozytywnie wpływają na ich rozwój, a bardzo często dają poczucie bezpieczeństwa.

Pani Kamila mówi, że jeden mały pluszak może pomóc dziecku choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu, co sama przeżyła podczas interwencji medycznej po niefortunnym upadku synka. W ambulansie syn dostał właśnie pluszaka i od razu było lepiej. Mówi także: Misio został z nami!

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję, oczywiście w szczególności Pani Kamili i Natalii.

Wielkie brawa i uściski!!!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2022-09-22 12:05 przez:
Opublikowano: 2022-09-22 12:15 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 734

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.