Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ogłoszenia aktualne

Artykuły

 • 5 maja Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

  „Każdy człowiek ma prawo, by szanowane było jego życie i godność,
  które stanowią dobra nienaruszalne” – Jan Paweł II

   

  5 maja przypada ważne Święto – Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

   

  Święto zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. ubiegłego wieku. Celem obchodów tego Dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Pamiętajmy, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są wśród nas i są tak samo ważne – tak samo kochają, bawią się, płaczą, cierpią i walczą ze swoimi słabościami. Chcą się uczyć, pracować, poznawać świat, choć często napotykają na bariery.

   

  Osoby z niepełnosprawnością intelektualną powinny być traktowane tak jak osoby sprawne – z godnością i szacunkiem. A godność to między innymi możliwość pracy, nauki, bycia potrzebnym i kochanym.

   

  W ramach solidarności z Osobami z Niepełnosprawnością Intelektualną załóżmy w tym Dniu coś pomarańczowego np. apaszkę, wstążeczkę, koszulkę itp.

  W tym ważnym dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Dniu życzymy nieustannej pogody ducha oraz życzliwości ze strony otoczenia.

   

   

  Czytaj Więcej o: 5 maja Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
 • Powiatowe obchody 82. rocznicy Katyńskiej i 12. rocznicy Smoleńskiej

  Przed Starostwem Powiatowym w Krośnie 11 kwietnia 2022r. odbyły się obchody rocznicowe Zbrodni Katyńskiej i Tragedii Smoleńskiej, zorganizowane przez władze Powiatu Krośnieńskiego. Na parkingu przy pomniku Ofiar Katynia i tablicy smoleńskiej zebrały się m.in. delegacje samorządowców, uczniów oraz pracowników instytucji prowadzonych przez powiat, proboszczowie krośnieńskich parafii, służb mundurowych, członków Związku Sybiraków, Armii Krajowej, Związku Kombatantów, delegacji NSZZ "Solidarność" Regionu Podkarpacie oraz krewnych zamordowanych w Katyniu.

  Modlitwę w intencji ofiar odmówił ks. Archiprezbiter Jan Bielec. Wprowadzeniem do obchodów było wystąpienie starosty krośnieńskiego Jana Pelczara. Dla uczczenia ofiar Katynia odczytany został Katyński Apel Pamięci, a kompania honorowa V Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oddała salwę honorową. Powiatowe uroczystości to także pamięć i wspominanie ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ciszy i zadumie wysłuchano raz jeszcze nazwisk tych, którzy zginęli w drodze na uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia składania wiązanek kwiatów przez poszczególne delegacje w hołdzie pomordowanym i tragicznie zmarłym. Z ramienia Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie wiązankę kwiatów złożyła Joanna Bukowczyk – p.o. Dyrektor SPPR w Krośnie wraz z ratownikami medycznymi w osobach Pana Arkadiusza Bargiel i Michała Zarych. Następnie głos zabrali wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka i Jerzy Sołtys przewodniczący Stowarzyszenia im. Senatora Stanisława Zająca, który reprezentował senator Alicję Zając.

  Czytaj Więcej o: Powiatowe obchody 82. rocznicy Katyńskiej i 12. rocznicy Smoleńskiej

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2021-07-05 09:19 przez:
Opublikowano: 2021-07-05 09:19 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 6308

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.